У Цивільний і Господарський кодекси України внесли зміни, які передбачають звільнення від неустойки, штрафу, пені за прострочення оплати кредиту. Термін дії таких кредитних канікул встановлюється на термін дії карантину плюс 30 днів.

Це стосується як звичайних громадян, так і підприємців і юридичних осіб.

Закон вступив в силу 04.07.2020. Однак в силу ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність. А це означає, що такий закон поширюється і на час до його появи. В даному випадку – з моменту введення карантину в березні.

Але, тут, на жаль, є одна «проблема» для споживачів такої банківської послуги – кредитів. Причому це вже не залежно від того картковий чи це овердрафт, іпотечний кредит, чи кредит для поповнення оборотних коштів … Сьогодні, в 2020 році, завдяки роботі банківських юристів, майже у всіх договорах передбачена не тільки пеня (штрафи та т.п.), а, найголовніше, – просто збільшення процентної ставки при простроченні платежу. І ось проблему з цієї збільшеної процентною ставкою цей закон не вирішує. Адже збільшення процентної ставки – це не штрафні санкції і не відповідальність. Це просто зміна плати за кредит.

Ми майже щодня бачимо подібні договори і коли вдається знайти можливість оскаржити в суді такі положення кредитних договорів від душі радіємо за своїх клієнтів.

Категорії: Новини