Юристи UCS (УкрконсалтСолюшн) багато років надають юридичні послуги в сфері компенсації матеріального збитку (або зменшенні його розміру), заподіянні шкоди здоров’ю в результаті дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Як далі, після ДТП, будуть розвиватися події, багато в чому залежить від дій на самому початку. У цій статті ми розглянемо алгоритм початкових дій при незначних ДТП. Отже:

  1. Переконайтеся, що пошкодження автомобіля відбулося саме в результаті ДТП, а не від ударів кулаком, палицею, каменем або м’ячем, що вилетів на дорогу.
  2. Зверніться до оточуючих потенційних свідків і переконайте дати їх дані, засоби зв’язку і пояснення поліції, коли вона прибуде оформляти ДТП.
  3. Сфотографуйте поліс ОСЦПВ ( «цивілка») та інші документи іншого учасника ДТП. Це, як мінімум – водійське посвідчення і технічний паспорт автомобіля. Бажано ще паспорт водія та ІПН.
  4. Перевірте в базі Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) дійсність поліса інших учасників ДТП. Якщо вам відмовляються надати документи, то перевірте за номером автомобіля. До речі, сама по собі така відмова вже повинна насторожувати. База МТСБУ у вільному доступі, досить наявності інтернету в смартфоні.
  5. І, тільки після виконання перших пунктів (хоча б 3 і 4), ви можете обговорювати можливість оформлення ДТП Європротоколом без виклику поліцейських або врегулювання фінансових питань відразу на місці. Оформлення Європротоколу доречно тільки за умови відсутності питань до страховки винуватця.

До речі, при оформленні ДТП Європротоколом нікого не притягають до адміністративної відповідальності.

  1. Не забудьте зафіксувати на фото місце події і місця пошкодження. Поки не закінчиться оформлення ДТП, не переміщуйте автомобілі і не займайтеся витиранням місць пошкодження. Не дозволяйте це робити й іншому учаснику ДТП. Адже усунення пило-грязьового шару з кузову автомобіля може ліквідувати можливість встановити: а чи було це ушкодження заподіяно сьогодні або набагато раніше.

І будьте пильні! Так як бувають випадки, коли ви потерпілий, але пускаєте вирішення цієї справи «на самоплив». А в наслідку суд може визнати винуватцем саме вас.

Тому перед усіма нуктами, що викладені вище, наполегливою рекомендацією було б – дзвінок своєму адвокату, який спеціалізується в цій сфері.

Категорії: Статтi